להתנדב עם ילדים בתאילנד

להתנדב עם ילדים בתאילנד

תאילנד נחשבת לאחת המדינות בהן רווחת הילדים איננה מושמת בסולם העדיפויות של השלטון במדינה. מטיילים ותיירים רבים המגיעים למדינה לעיתים קרובות ובמקומות פחות תיירותיים יודעים להבחין בהזנחה של ילדים בחלקים מסוימים במדינה ומכאן גם תורמים הם להתפתחות של מסגרות התנדבותיות בתוך המדינה.

התנדבות בארגון באן דדה

הארגון באן דדה מהווה את אחת המסגרות בהן מתאפשר לישראלים ולשאר אנשים מרחבי העולם להתנדב עם ילדים. הארגון אוסף אליו ילדים אשר נקרעו ממשפחותיהם בשל סיבות שונות. חלק מהילדים בארגון מגיעים מבורמה השכנה. בין היתר ניתן למצוא אף ילדים יתומים וכאלו שנותרו בתאילנד וההורים נאלצו לעזוב המדינה בחיפזון.

הבית של הארגון ממוקם בלב הג'ונגל והוא מהווה חלק מארגון גדול יותר שנקרא "ניאו הומניזם" – ארגון המחנך לאהבת כל יצור חי ובו מעודדים את חבריו והילדים לדגול בתזונה טבעונית. המתנדבים של באן דה מסייעים לילדים המקומיים בלימוד אנגלית, לימוד עבודה חקלאית, בנייה ולימוד של יוגה ומדיטציה.

התנדבות בשבט ההאקה

שבט ההאקה בתאילנד הינו שבט של חקלאים שוכני הרים שמקורם, ככל הנראה, מקבוצה אתנית ממונגוליה. כיום, יותר משמונים אלף מבני השבט מתגוררים בהרים הגבוהים של צפון תאילנד במחוזות צ'יאנג מאי וצ'יאנג ראי.

במסגרת ההתנדבות זוכים המתנדבים לחבור יחד לארגונים התומכים בבני השבט. חלק מההתנדבות כוללת עבודה עם האוכלוסייה הצעירה והמבוגרת של השבט ובחלקה, כמובן, גם עבודה עם הילדים. בין היתר, ניתן לעסוק בהוראה, בפעילויות תרבותיות וחברתיות בהן לוקחים הילדים חלק פעיל, התנדבות לצד הילדים בשבט אשר לוקחים חלק פעיל בעבודות חקלאות ובנייה, קידום פרויקטים במסגרות החינוך של השבט ועוד.

פעילות ההתנדבות נעשית בימים שני עד שישי. מה שמאפשר למתנדבים במקום שני ימי חופש בשבוע בהם יוכלו ליהנות מהסביבה העשירה שיש למחוזות אלו להציע.

סגירת תפריט