להתנדב בסנגל

להתנדב בסנגל

המדינה במערב אפריקה מזמינה אליה ארגונים רבים מרחבי העולם על מנת ליהנות ממספר רחב של מתנדבים בתחומים רבים. המדינה, שהייתה עד 1960 תחת שלטון צרפתי, רואה עצמה כמי שתשמח תמיד לעזרה של מתנדבים ממדינות מערביות נוספות.

ארגון AJWS

אחד מהארגונים המרכזיים בפועלים במדינה הינו ארגון אמריקאי יהודי בשם AJWS. חלק בולט בפעילות הארגון כולל גם תפקיד מפתח מרכזי בכל הנוגע לפעילות התנדבותית המעודדת את סיום מלחמת האזרחים באזור קאסמנס – מלחמת אזרחים רוויית אלימות שבה לרבים מתושבי האזור נשללו זכויות אזרחיות ופוליטיות. בנוסף לכך, פועל הארגון ברחבי כל המדינה לחדול מהאקט בו חותכים את איבר המין של הנשים בקהילות מסוימות.

עבור ישראלים ויהודים רבים בארה"ב וברחבי העולם, מהווה ארגון AJWS את המסגרת הבולטת להתנדבות בסנגל. תוצאות מלחמת האזרחים באותו אזור והנוהג המצער של חיתוך של אביר המין, מהווה חלק בולט בפעילות הארגון ההתנדבותי, אשר שם לעצמו למטרה רחבה יותר לתמוך ולאפשר לשמור על זכויות האדם במדינה.

המתנדבים בארגון ה-AJWS לוקחים חלק במספר רחב של פעילויות, בין אם ברמה היומיומית ובין אם באופן רחב יותר. בין היתר לוקח הארגון חלק ביצירת לובי של ממשלות סנגל במציאת פתרון כולל ומהיר של המצב המורכב והאלים באזור קאסמנס, בבנייה של בריתות בין קבוצות נשים על מנת ליצור תנועת נשים לאומית במדינה, שיתוף פעולה רחב על ארגוני זכויות אדם נוספים במדינה, בניית מסגרות חינוכיות בקהילה, גישור ויצירת דיאלוג משותף באזורי סכסוך בקהילה, גיוס של דמויות מפתח להם יכולת לתרום במאמצי השלום ועוד.

בתוך פעילות הארגון ניתן יכולים כמובן מתנדבים רבים למצוא עצמם עוסקים בפעילות התנדבותית הנוגעת לרווחתם של ילדים ובני נוער. הדבר בא לידי ביטוי בעבודה התנדבותית במסגרות קהילתיות במדינה, בהן אותם קשיים מקומיים המביאים להזנחה של הילדים במקום ומכאן הופכים אותם מתנדבים לגורם משמעותי אף יותר ממקומות אחרים בעולם.

סגירת תפריט