להתנדב עם ילדים בעולם

להתנדב עם ילדים בעולם

אנו ב- soschildrensvillages שואפים לקחת חלק משמעותי בפרויקטים בהם ישראלים רבים בוחרים לתת מעצמם עבור אוכלוסיות וקהילות של ילדים ברחבי העולם ובמיוחד במקומות בהם ילדים אינם זוכים לסביבת חיים פורה ומאפשרת.

מטיילים ישראלים רבים ובמיוחד צעירים בשנות העשרים והשלושים, רואים לנכון לשלב, במסגרת הטיולים אותם עורכים ערך משמעותי והומניטרי. על מנת ליצוק לתוך הטיול עבודה משמעותית עם ילדים, רבים בוחרים להגיע למקומות בהם קיימת נחיצות לסיוע הומניטרי, דוגמת חלוקת מזון, טיפולים רפואיים וסוציאליים, פעילויות חינוך בקהילה ועוד.

אחד מהיתרונות הרבים בעבודה מול soschildrensvillages נוגעת ליכולת לשלב ההתנדבות לפרקי זמן שונים ומגוונים, בין אם מדובר על פרקי זמן ארוכים של חצי שנה או יותר ואף למסגרות התנדבותיות ממוקדות יותר של מספר שבועות.

התנדבות באפריקה

היבשת השחורה מוכת העוני וחוסר היציבות השלטונית במדינות רבות, כוללת בתוכה תחומי התנדבות רבים הנוגעים לאוכלוסיית הילדים. העבודה ביבשת כולל לרוב עבודה וטיפול בילדים יתומים, חינוך בני נוער למניעת איידס, לימודי מחשבים ואף פעילות עם ילדים ובני נוער בנושאי שימור הסביבה.

התנדבות במזרח הרחוק

מסגרות ההתנדבות במדינות דרום מזרח אסיה כוללות מדינות דוגמת סין, וייטנאם, הודו, נפאל ועוד. בין היתר קיימים מערכי התנדבות הכוללים עבודה עם ילדים יתומים, עבודה במסגרות חינוכיות לא פורמליות, חינוך בני נוער למניעת איידס ועוד. 

התנדבות בדרום אמריקה

רוב תוכניות ההתנדבות ביבשת הלטינית כוללות עבודה עם ילדים במדינות כמו פרו, בוליביה וברזיל ששם מרוכזות קהילות עניות החיות בחסך רב. בנוסף לילדים יתומים רבים במסגרות הקיימות במדינות השונות, קיימים מערכי התנדבות נוספים לטיפול ברעה חולה נוספת של היבשת הלטינית הנוגעת לתופעה רחבה של ילדי רחוב החשופים לפגיעה יומיומית ובעצם מנותקים מכל מסגרת רשמית במדינה.

סגירת תפריט