להתנדב עם ילדים בברזיל

להתנדב עם ילדים בברזיל

ברזיל היא המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה ובה גם אזורים רחבים וגדולים בהם אוכלוסיות רבות חיות בעוני מחפיר ממש. באזורים מוכי כישלון אלו מוצאים עצמם רבבות ילדים ברזילאים חיים בלי מסגרות חינוך מסודרות.

התנדבות בפבאלות

אחת ממערכות ההתנדבות המוכרות במדינה מתקיימת בריו דה ז'נרו שם יכולים תיירים להירשם לתוכנית  של הוראת אומנות בפאבלות. תוכנית ההתנדבות בשכונות העניות של ריו דה ז'נרו, הידועות לכל בשם פאבלות, היא להפוך את אותן שכונות למקום שנעים יותר לחיות בו ובמיוחד עבור הילדים ובני הנוער.

בריו דה ז'נרו ישנן יותר מאלף פאבלות בהן מרוכזת יותר מרבע אוכלוסיית העיר. מדובר בשטחי מגורים מצומצמים בהם קיימת מצוקה רבה הפוגעת באורח חייהם של ילדים וצעירים רבים, כשבין היתר אותם ילדים אינם זוכים ליהנות ממסגרות חינוכיות בתחום האומנות ועבודות מלאכה ויצירה.

מסגרת ההתנדבות כוללת לרוב צעירים מגיל 18 אשר יוצאים יחד עם הילדים לאזורים בפאבלות על מנת לפעול יחדיו ולשפר את מראה השכונות. הפעילות כוללת בתוכה צביעה של בתים בשכונות ואף עבודות אומנות מורכבות יותר על גבי מבנים וחומות, תוך היכולת לתת ביטוי אומנותי לילדי השכונות עצמם.

תוכנית ההתנדבות האומנותית בפאבלות מסודרת ומחולקת לשני שלבים עיקריים. בשלב הראשון, יצטרכו המתנדבים השונים להעביר שיעורי אומנות בבתי הספר בפאבלות עצמן תוך התייחסות, באותם שיעורים, אודות ציורי קיר ושימוש בצבעים שמחים וחיוביים. הילדים למדים עד כמה אומנות שכזו תורמת לסביבת המגורים וביכולת של כל אדם וילד לתרום לקהילה בה הוא חי.

החלק השני כולל כמובן את פעילות היצירה עצמה בשכונות. כאן יזכו הילדים אט אט לפתח מיומנויות יצירה, למלא את שעות אחר הצהריים של בעשייה ולא בהסתובבות חסרת מעש ברחובות וכמובן להביא בסופו של כל יום לעוד מקומות בשכונה שהפכו מקודרים ליצירתיים ומלאי חיות ואופטימיות.

סגירת תפריט